ترفندهای غذایی در خاورمیانه

ترفندهای غذایی در خاورمیانه

خاورمیانه به داشتن ادویه در غذا معروف است، اما کمتر کسی می‌داند که ادویه در قهوه هم یکی از ترفندهای مردم این سرزمین برای داشتن طعمی متفاوت است

دنیای قلم -استفاده از سبزیجات در سوپ،  کاری رایج است، اما بعضی آشپزهای خاورمیانه ای توصیه می کنند خود را به سبزیجات خاصی محدود نکنیم. می توانید از زیتون یا کاهو هم استفاده کنید. با این حال باید به خاطر داشت که این ترفند تنها برای سوپ های پوره ای به کار می رود.


    ادویه در قهوه


خاورمیانه به داشتن ادویه در غذا معروف است، اما کمتر کسی می‌داند که ادویه در قهوه هم یکی از ترفندهای مردم این سرزمین برای داشتن طعمی متفاوت است.در خاورمیانه قهوه به شکلی ویژه دم می شود. ابتدا قهوه و ادویه هایی را که خوب آسیاب شده اند با آب مخلوط می کنند و حرارت می دهند و بعد از خنک شدن، دوباره آن را گرم می کنند.


 جوش شیرین در لوبیا


در خاورمیانه حبوبات از محبوبیت زیادی برخوردار است و یکی از صبحانه های رایج در برخی کشورهای این منطقه مانند مصر، لبنان، سوریه و اردن، خوراک باقالی است. آشپزهای خاورمیانه ای توصیه می کنند لوبیا را پیش از پخت در مخلوط آب و جوش شیرین خیس کنید و سپس آن را آب بکشید. اگر در حین پخت، جوش شیرین را اضافه کنید، سرعت پخت بیشتر می شود، اما ممکن است لوبیاها مزه صابونی پیدا کند.


   دارچین پای ثابت غذاها


دارچین یکی از محبوب ترین ادویه های دنیاست. به دلیل عطر شیرینش از آن در تهیه بسیاری از شیرینی ها استفاده می شود. این ادویه یکی از اجزای اصلی غذاهای خاورمیانه ای است و آشپزها آن را به غذاهای گوشتی و انواع میان وعده ها اضافه می کنند.در دستور پخت اسپاگتی سوریه ای، سس دارچین و سیب زمینی وجود دارد.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.