به این دلایل لباس نو را بشویید

به این دلایل لباس نو را بشویید

کارشناسان می‌گویند همیشه لباس‌های تازه خریداری‌شده را پیش از این که بپوشید باید بشویید، زیرا هیچ‌وقت نمی‌دانید چه چیزی ممکن است روی آن‌ها پنهان‌ شده باشد.

دنیای قلم -نو بودن لباس به معنی تمیز بودن آن نیست. کارشناسان می‌گویند همیشه لباس‌های تازه خریداری‌شده را پیش از این که بپوشید باید بشویید، زیرا هیچ‌وقت نمی‌دانید چه چیزی ممکن است روی آن‌ها پنهان‌ شده باشد.

به گزارش نیویورک پست، کیم رومین، پژوهشگر درباره واقعیت ناخوشایند لباس‌های نو، که قبل از خرید دیگران نیز امتحان کرده‌اند، می‌گوید: «بدن انسان به‌طور طبیعی در طول روز خاک بدن تولید می‌کند. به‌طور متوسط، این مقدار حدود یک لیتر عرق، ۴۰ گرم سبوم [روغن‌های بدن]، ۱۰ گرم سلول‌های پوست، و ۱۰ گرم نمک است.» مجموعه این‌ها، که «خاک‌ بدن» خوانده می‌شود، ممکن است از افرادی که لباس‌های نو را لمس می‌کنند به شما منتقل شود.

او توضیح داد: «اگر لباس نو قبل از پوشیدن شسته نشود، مواد مذکور و مواد شیمیایی بالقوه ممکن است برای پوست حساس تحریک‌کننده باشند.» ماریلی نلسونه هم که در زمینه تولید مواد شوینده فعال است می‌گوید : «پارچه‌ها آلودگی را از فرایند تولید، انبارداری، حمل‌ونقل  و فروشگاه‌هایی که در آن به نمایش گذاشته می‌شوند نیز دریافت می‌کنند. شستن قبل از پوشیدن بسیاری از این آلودگی‌ها را کاهش می‌دهد و از بین می‌برد.» نلسون می‌گوید: «رایحه‌ها، عطرها، مواد شوینده لباس‌شویی، لوسیون‌ها  و مواد دیگر ممکن است خطر زیادی برای سلامت ما داشته باشند. عطرها اغلب ترکیب‌هایی پیچیده از مواد شیمیایی گوناگون‌اند که بسیاری از آن‌ها ممکن است غدد درون‌ریز را مختل کنند و برای چشم و پوست و ریه‌ها تحریک‌کننده باشند.» 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.