چرا نمایشگاه‌های تهران باید منتقل شوند

چرا نمایشگاه‌های تهران باید منتقل شوند

احداث نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب یکی از بهترین تصمیم‌های شورای شهر و شهرداری در زمان‌های قبل بود و انتقال نمایشگاه‌ها از سطح شهر تهران در کاهش ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی بسیار مؤثر خواهد بود.

دنیای قلم -مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب با اشاره به مزیت‌های انتقال نمایشگاه‌های پایتخت به نمایشگاه شهر آفتاب گفت: این موضوع در کاهش ترافیک و آلودگی هوا و همچنین درآمد پایدار شهری بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش شهر، محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب امروز در صحن شورای شهر تهران حضور پیدا کرد.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در صحن این شهرا عنوان کرد: احداث نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب یکی از بهترین تصمیم‌های شورای شهر و شهرداری در زمان‌های قبل بود و انتقال نمایشگاه‌ها از سطح شهر تهران در کاهش ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی افزود: سالانه ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه‌های فرصتی، استهلاک خودروها و درمان و معالجه مردم ناشی از ترافیک و آلودگی‌های مرتبط با آن است و آنطور که گزارش شده سالانه ۶ هزار نفر به دلیل ترافیک و آلودگی هوا در تهران دچار سکته قلبی و مغزی می‌شوند و تعداد زیادی از آنها جان خود را از دست می‌دهند.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب با اشاره به اینکه سالانه حدود ۲۰۰ روز نمایشگاه پرمخاطب در سطح شهر تهران برگزار می‌شود و این در حالی است که ۲۵۰ روز در تهران ترافیک و آلودگی هوا داریم گفت: مصلحت مردم قربانی برگزاری نمایشگاه شده در تهران شده است و انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب امروزه تبدیل به یک مطالبه عمومی و استراتژی مدیران شهری محسوب می‌شود.

قادری گفت:‌از اسفند سال ۹۸ تا شهریور ۱۴۰۰ به دلیل کرونا برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب ممنوع بود ولی تا کنون ۸۶ نمایشگاه برگزار شده و از نیمه مهر تا امروز ۶ مورد نمایشگاه در شهر آفتاب داشته‌ایم و ۲۰ مورد دیگر تا پایان سال خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار مترمربع دیگر لازم است به ظرفیت این نمایشگاه اضافه شود گفت:‌ سرانه فضای سبز شمال تهران با انتقال نمایشگاه‌های آن به شهر آفتاب بیشتر شده و این نکته هم نباید مورد غفلت قرار گیرد.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب افزود: وحدت رویه در برگزاری نمایشگاه‌ها ضروری است در حال حاضر این قضیه متولیان متعددی دارد که نابسامانی ایجاد کرده و حالا لازم است که شورای شهر به موضوع یکپارچگی در این قضیه ورود پیدا کند.

قادری گفت: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که انتقال همه نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب سبب افزایش جاذبه‌های جنوب تهران و جذب سرمایه در این منطقه خواهد شد. همچنین هزار میلیارد تومان درآمد پایدار شهری ایجاد می‌کند و ارزش افزوده زیادی خواهد داشت.

وی گفت: در گذشته شهرداری ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای نمایشگاه شهر آفتاب خرج کرد ولی ارزش افزوده آن به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید و اگر فاز ۲ و ۳ آن تکمیل شود و ۵ هزار میلیارد هزینه شود ما به زودی شاهد هزار میلیارد تومان ارزش افزوده خواهیم بود.
 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.