5 نوع استراحتی که از آن خبر ندارید

5 نوع استراحتی که از آن خبر ندارید

استراحتی که می تواند به شما کمک کند و ازآن خبر ندارید

دنیای قلم -همه ما فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم که استراحت فقط شامل لم دادن روی کاناپه و فیلم دیدن است. برای همین گاهی تعجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم چرا در روزهایی که هیچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار خاصی انجام ندادیم هم کسل هستیم. علت اش این است که ما به پنج نوع استراحت نیاز داریم.
 

 استراحت بدنی مثل: انجام حرکات کششی، خواب کافی، نفس عمیق کشیدن و ... .


استراحت ذهنی مثل: وقت گذراندن در طبیعت، کنارگذاشتن ابزارهای فناوری برای کوتاه مدت، انجام فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مورد علاقه و ... .


 استراحت اجتماعی مثل: وقت گذراندن با افرادی که درک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، کم کردن زمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مشترک با آدم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که انرژی خوبی به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند یا باعث رنجش ما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر از همه لذت بردن از تنهایی و فکر کردن به مسیری که در زندگی طی کردیم و مسیری که پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رو داریم.


 استراحت معنوی مثل: دعا و مناجات، کمک به دیگران به صورت داوطلبانه
 و ... .


 استراحت احساسی مثل: یادداشت کردن احساسات روزانه، انجام فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مورد علاقه، وقت گذراندن با افراد مورد اعتماد و ... .
 

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.