آیا سرطان پستان قابل پیشگیری است؟

آیا سرطان پستان قابل پیشگیری است؟

آیا با تغییر سبک زندگی میتوان از سرطان پستان پیشگیری کرد؟ اینجا را بخوانید.

دنیای قلم_ به گزارش انجمن رادیوتراپی انكولوژی ایران، دكتر ثریا سلمانیان، عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران و متخصص رادیوتراپی انكولوژی با اشاره به هفته سرطان، درباره سرطان پستان  اظهار داشت: سرطان پستان جزو شایع‌ترین سرطان‌های زنان در جهان به شمار می‌رود و براساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی از هر ۶ تا ۱۰ زن یك نفر ممكن است مبتلا به سرطان پستان شود بنابراین آمار ابتلا به این بیماری بسیار زیاد است و باید میزان توجه‌ها را جهت پیشگیری از ابتلا به این نوع سرطان افزایش داد.

 

 

بیشتر بخوانید: کدام زنان در معرض خطر سرطان پستان هستند؟

 

 

او با اشاره به اینكه موضوعات هورمونی در زنان عمده علت ابتلا به سرطان پستان است، گفت: فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد ابتلا به سرطان پستان ممكن است موروثی باشد بنابراین هر فردی ممكن است بدون سابقه خانوادگی در معرض ابتلا به سرطان پستان باشد. او با تاكید بر اینكه سرطان پستان ۳۰ تا ۴۰ درصد با تغییر سبك زندگی قابل پیشگیری است، گفت: تغذیه مناسب، خواب خوب و تحرك و  وزن مناسب در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان بسیار حایز اهمیت است.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.