زندگی سیاسی اسدا... لاجوردی سریال می‌شود

زندگی سیاسی اسدا... لاجوردی سریال می‌شود

سریالی درباره لاجوردی ساخته می شود

دنیای قلم -امیرعباس ربیعی، کارگردان سینما، قرار است سریالی با محوریت زندگی سیاسی اسدا... لاجوردی بسازد که این روزها نگارش آن به اتمام رسیده است.
به گزارش مهر، اسدا... لاجوردی از شخصیت‌های تاریخ معاصر انقلاب اسلامی است که طی سال‌های متمادی قرار است سریالی درباره او ساخته شود. وجوه مختلفی از زندگی و ترور این شخصیت مورد بحث بوده است و روایت‌های مختلفی پیرامون زندگی‌اش وجود دارد که می‌تواند در ساختار نمایشی دراماتیزه شود. «روزهای لاجوردی» نوشته مهدی کیاست، اثری است که به زندگی و پرتره‌ای از این شخصیت سیاسی می‌پردازد.
 فیلم‎نامه این سریال به نگارش درآمده است، اما همچنان کار و بازنویسی‌های لازم روی آن، در حال انجام است.
این مجموعه را امیرعباس ربیعی کارگردانی خواهد کرد و این اثر اولین سریال او خواهد بود. ربیعی پیش از این دو فیلم سینمایی «ضد» و «لباس شخصی» را به تولید رسانده است که هنوز هیچ یک به اکران نرسیده‌اند و هر دو در فضای تاریخ معاصر انقلاب ساخته شده‎اند. ربیعی پیش از این سینمایی‌ها، چند فیلم کوتاه ساخته که به نمایش درآمده است.
قصه این سریال در حال و هوای دهه ۴۰ ساخته می‌شود و ادامه داستان به دهه ۶۰  می‌رسد. محور اصلی قصه روی مناظره‌ها و گفت‌وگوهایی است که لاجوردی با گروهک‌های مختلف در قبل از انقلاب داشته است. یکی از شخصیت‌هایی هم که در تقابل با لاجوردی در قصه دیده می شود، مسعود رجوی است.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.