جزییات تازه در پرونده تعرض‌ در فوتبال پایه مشهد

جزییات تازه در پرونده تعرض‌ در فوتبال پایه مشهد

شکایت ثبت شده اما هنوز هیچ کس بازداشت نشده!

دنیای قلم - علی ولی‌اللهی : مدیركل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در مورد پرونده تعرض به 15 نوجوان در یكی از تیم‌های پایه مشهد گفت: «امروز شكایت رسمی در دادستانی مشهد ثبت شد.» او ادعا كرد هیات فوتبال از روز اول در جریان ماجرا بوده ولی ابتدا می‌خواسته با صلح و صفا و سپس با تهدید خانواده‌ها ماجرا را حل كند! روز پنجشنبه غروب خبر تعرض به 15 نوجوان در یكی از تیم‌های فوتبال پایه مشهد رسانه‌ای شد. گفته شد تعدادی از خانواده‌ها با مراجعه به حراست اداره كل ورزش و جوانان استان اقدام به شكایت در این زمینه كردند. دیروز یكشنبه اعلام شد دادستانی مقامات ورزش استان را خواسته تا در مورد این مساله توضیح دهند و مدارك خود را ارایه دهند.

 

 علی‌اكبر هاشمی‌جواهری، مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی در مورد دعوت مقامات به دادستانی به اعتمادآنلاین گفت: «مقامات ورزش نبودند. مسوول بازرسی ما رفته بود در جلسه. بعد یكسری مستنداتی خواسته بود كه ما در اختیارشان قرار دادیم.»  جواهری در پاسخ به این سوال كه شما چه زمانی متوجه این اتفاق شدید، گفت: «این اتفاق در روز 17 دی ماه رخ داد. حراست ما وقتی در جریان قرار گرفته بلافاصله اقدامات خودش را انجام داده. باشگاه را خواسته و گزارش تهیه كرده و خبر را به مراجع ذی‌صلاح داده و در نهایت ماجرا رسانه‌ای شده.» هاشمی‌جواهری افزود: «البته به نظرم اتفاق خوبی نیست برای ورزش كشور ولی بالاخره رسانه‌ای شد. ما البته خودمان خود به خود پیگیر موضوع بودیم و الان هم با تمام وجود پیگیریم. اول باید صحت و سقم مساله و ابعاد كامل آن مشخص شود، چون میزان مساله كاملا مبهم است.»  او در پاسخ به این سوال كه آیا هیات فوتبال آن‌طور كه ادعا می‌كند تازه روز شنبه از طریق رسانه‌ها متوجه ماجرا شده، توضیح داد: «متاسفانه هیات فوتبال استان در جریان بوده ولی ما را در جریان قرار نداده است. می‌خواسته كه با صلح و صفا مساله را حل و فصل كند. حتی برخی خانواده‌ها را تهدید كرده است. آنها هم آمدند به اداره ورزش و جوانان مشهد شكایت كردند. اداره ورزش و جوانان هم آنها را معرفی كرده به حراست ما.»

 

ایشان در پاسخ به این سوال كه واقعا تهدیدی صورت گرفته، تصریح كرد: «آن‌طور كه به من گزارش دادند بعضا به خانواده‌ها گفتند نروید خبر بدهید و رسانه‌ای نكنید ولی چون خانواده‌ها قانع نشدند بالاخره كار خودشان را انجام دادند و آمدند و آن چیزهایی كه می‌دانستند را گفتند. البته من مرجع قضایی نیستم و چیزهایی كه به من گزارش شده را می‌گویم.» ایشان همچنین در مورد جزییات مربوط به تعرض توضیح داد: «مساله بی‌اخلاقی بوده ولی شاید آن قدری كه دارند بعضی‌ها دامن می‌زنند نبوده. ولی ما پیگیر هستیم و هر قدر باشد برخورد می‌كنیم. از روزی كه متوجه شدیم این باشگاه را كلا تعطیل كردیم.»

هاشمی‌جواهری در واكنش به خبری كه امروز منتشر شد مبنی بر اینكه هنوز هیچ شكایتی در دادستانی ثبت نشده، گفت: «امروز شكایت شده. امروز مدارك تكمیل و شكایت ثبت شد.» ایشان در پاسخ به این سوال كه آیا فردی دستگیر شده، گفت: «هنوز هیچ كس بازداشت یا دستگیر نشده. در مرحله تحقیق و بررسی هستیم و ما باشگاه را تعلیق كردیم.» 
مدیركل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در واكنش به این سوال كه چرا هیات فوتبال گفته ما در جریان نبودیم، اظهار داشت: «هیات فوتبال قطعا زودتر متوجه شده. یكی از گلایه‌های من هم همین است كه چرا وقتی متوجه شدید، اعلام نكردید؟ ما حراست داریم، بازرسی داریم و ارتباطات با مراجع ذی‌صلاح داریم. چرا ما را در جریان قرار ندادید؟ خدای نكرده ما كه نمی‌خواستیم آبروی كسی را ببریم.

 

متاسفانه همین الان هم دارند فرار رو به جلو می‌كنند.»  ایشان افزود: «ما گلایه داریم از هیات فوتبال استان كه چرا تیمی كه باشگاهی كه مجوز نداشته چندین سال دارد فعالیت می‌كند. ضمنا چرا وقتی در جریان قرار گرفت بلافاصله اداره كل را در جریان قرار نداد.» هاشمی‌جواهری تصریح كرد: «من در هیات فوتبال استان با شخص مشكل ندارم. ولی طبیعتا موفقیت چشمگیری كه نداشته كه هیچ، از زمانی كه ایشان رییس هیات فوتبال ما بودند هر روز فوتبال استان بیشتر به قهقرا رفته. وقتی ایشان آمدند دو تا تیم در هیات فوتبال حضور داشتند، در لیگ‌های پایه تیم داشتیم، داور داشتیم در رده‌های مختلف و متاسفانه همه از دست رفت. دوستان همه را به هم گره می‌زنند و این‌جور می‌گویند كه ما با هیات مشكل داریم. اگر این دوستان كارنامه موفقی چه به لحاظ شفافیت مالی و چه به لحاظ فنی و ورزشی و چه به لحاظ اخلاقی داشتند طبیعتا ما مشكلی با این دوستان نداشتیم.» ایشان در پایان تاكید كرد: «لذا من از آقای اصولی خواهش دارم مساله را به حاشیه نبرند و اجازه بدهند مراجع ذی‌صلاح كار خودشان را پیش ببرند و صحت و سقم مساله را در بیاورند. خانواده‌ها كاملا راحت باشند و بتوانند دغدغه‌های خودشان را مطرح كنند. سلامت روانی جامعه به خطر نیفتد، چون ما در كنار این باشگاه كه متاسفانه خطای نابخشودنی انجام داده به هر میزان و به هر شكلی بوده، افراد زیادی را داریم كه به جوانان و بچه‌ها خدمت می‌كنند. ما صریح و شفاف می‌گوییم اگر در هر زمینه‌ای از ورزش فسادی هست برخورد می‌كنیم و با هیچ كس تعارف نداریم. هر قدر هم بخواهند حاشیه بسازند، مشكلی ندارد و ما كارمان را انجام می‌دهیم.»


 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.