ویژگی‌های دختر خوب برای ازدواج

ویژگی‌های دختر خوب برای ازدواج

دنیای قلم -می‌گویند ازدواج همچون پیوندی است که از درختی به درخت دیگر می‌زنند. اگر خوب گرفت هر دو زنده می‌شوند و اگر بد شد هر دو می‌میرند. دقت در انتخاب همسر و حتی گاهی کمال گرایی در انتخاب همسر ضرورتی است که احتمال موفقیت در ازدواج و خوشبختی را بالا می‌برد. در این نوشتار برخی از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج را برشمردیم ...


خصوصیات دختر خوب برای ازدواج 

خصوصیات دختر خوب برای ازدواج«تابناک با تو» -‌ از جمله خصوصیات دختر خوب برای ازدواج می‌توان به ویژگی‌های اخلاقی، چون مهربانی، شوخ طبعی، حسن خلق، صداقت، دینداری، خردمندی و ... اشاره کرد.


می‌گویند ازدواج همچون پیوندی است که از درختی به درخت دیگر می‌زنند. اگر خوب گرفت هر دو زنده می‌شوند و اگر بد شد هر دو می‌میرند. دقت در انتخاب همسر و حتی گاهی کمال گرایی در انتخاب همسر ضرورتی است که احتمال موفقیت در ازدواج و خوشبختی را بالا می‌برد. در این نوشتار برخی از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج را برشمردیم که به شما در شناخت و انتخاب صحیح هنگام ازدواج کمک می‌کند.


ویژگی‌های زن خوب برای ازدواج

۱- مهربان بودن: احساسات درونی مثبت که معمولا منجر به مهربانی می‌شود از خصوصیاتی است که برای بیشتر آقایان مورد توجه است. همدلی در همه افراد و نه فقط در زنان جذابیت خاص خود را دارد. مهربانی یک ابزار کاملا مفید در بیشتر روابط است که برای پایان اختلافات و تفاوت سلایق راه کار مناسبی به نظر می‌رسد.

 

۲- شوخ طبع بودن: لبخند یکی از نکات مثبت در چهره هر فرد است. زنانی که بتوانند در مواقع کاملا جدی و حتی مسائل کاری هم حس شوخ طبعی و لبخند زدن را حفظ کنند بی شک انرژی مثبت بیشتری اشاعه می‌دهند.

۳- دارا بودن مهارت‌های ارتباطی: دانستن مهارت‌های ارتباطی از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج است که یک زن می‌تواند به وسیله آن یک رابطه را استحکام بخشیده و یا آن را متلاشی کند. منصفانه فکر کردن و انتظارات صحیح از اطرافیان و مخاطب خود داشتن، می‌تواند یکی از مهارت‌های ارتباطی باشد که منجر به یک امتیاز مثبت برای هر فرد شود. یک شریک زندگی خوب همچنین ارتباط و گفتگو با شما را در اولویت کار‌های خود قرار می‌دهد.

۴- هماهنگی با شوهر: برای حفظ هر نظامی هماهنگی ضروری است؛ بنابراین چنانچه زن با شوهر هماهنگی نداشته باشد و از او تبعیت نکند، نظام خانواده به هم خواهد خورد. بدیهی است هماهنگی زن با شوهر در اموری است که خارج از منطق و وظیفه نباشد، و متقابلا شوهر نیز باید در این هماهنگی، مقابله به مثل نماید.

۵- تأمین نیاز جنسی: یکی از انگیزه‌های مهم در ازدواج نیاز جنسی است که ضرورت دارد طرفین در ارضای این نیاز اقدام کنند.

۶- خود را برای شوهر آراستن: زن باید برای جلب توجه شوهر به نظافت و آرایش خود برسد و لباس آراسته بپوشد. انجام این امر به قدری مهم است که در بعضی از موارد به از هم پاشیدگی اساس خانواده می‌انجامد. در اینجا لازم به یادآوری است که هیچ شوهری از زنی که برای دیگران خودآرایی و خودنمایی کند، خوشش نمی‌آید.

۷- داشتن پوشش مناسب: از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج پوشاندن خود از نامحرم است. یکی از عللی که در غرب بنیان خانواده را سست کرده و از هم گسیخته، خودنمایی زنان با بدن‌های عریان است. مردان ایرانی، حتی افراد بی بند و بار و به اصطلاح متجدد، زنی را که با اندام بدون پوشش و لباس‌های کوتاه و تنگ در برابر نامحرم ظاهر شود، برای همسری نمی‌پسندند.

 

۸- داشتن جمال و کمال: زن باید از نظر فیزیکی سالم، و از نظر زیبایی مورد پسند همسرش قرار گیرد. همسر زیبا و سالم با داشتن خصوصیات خلقی مناسب و سایر شایستگی‌ها، نعمتی است که مافوق آن متصور نیست.

۹- اصالت خانوادگی داشتن:، چون وراثت و تربیت اساس رفتار انسان را تشکیل می‌دهد، بنابراین منظور از اصالت خانوادگی آن است که دختر در خانواده‌ای مۆمن و با فرهنگ تربیت شده و از نظر وراثت نیز زمینه‌ای مثبت داشته باشد.

۱۰- عاقل و خردمند بودن: زنی که یک عمر با مردی مصاحبت دارد، باید باهوش و خردمند باشد. عقل و خرد از از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج و از ویژگی‌های زن شایسته است. امیرالمومنین علی (ع) فرمود: از ازدواج با زنی که کم خرد است خودداری کنید. زیرا مصاحبت او گرفتاری سختی است و فرزندان او ضایع و مهمل خواهند بود.

۱۱- دیندار و خوش اخلاق بودن: همانطور که دیانت و تقوی و حُسن خلق از مهمترین خصوصیات دختر خوب برای ازدواج و همچنین از معیار‌های شوهر شایسته است.

 

دیگر خصوصیات یک همسر خوب

* همسر خوب بهترین دوست شما است. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می‌شود، دوستی و صمیمی طرفین است که آن را نجات می‌دهد.
* یک شریک خوب می‌داند که یک رابطه احتیاج به مراقبت و تلاش دارد؛ بنابراین نهایت سعی خود را می‌کند تا رابطه به بهترین شکل خود پیش رود.
* او قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که احتیاج داشته باشید، کنار شما است.
* احساسات خود را کنترل می‌کند، به شما احترام می‌گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی‌کند و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی‌شود.
* شریک شما انتظارات خوش بینانه‌ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می‌کند و معتقد به رابطه‌ای خوب و طولانی مدت است.
* از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج منطقی بودن است. او از شما انتظارات منطقی دارد و برای شما استاندارد‌هایی تعریف نمی‌کند که خود به آن پایبند نیست.


* او به «زبان عشق» شما آگاه است و می‌داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در گفتگو با شما به کار گیرد یا چه هدیه‌ای برای شما بخرد تا خوشحال شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.
* او می‌داند که یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آن‌ها تعادل برقرار باشد.


* همسر خوب اشتباهات گذشته شما را فراموش می‌کند و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آن‌ها هیچ نفعی به حال رابطه تان ندارد، بازگو نمی‌کند.
* یک همسر ایده آل می‌داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد؛ بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی‌کند.
* او هدفمند است و در طول دوران مختلف زندگیش اهداف بلند یا کوتاه مدت مشخص شده‌ای دارد.
* همسر خوب معنای حریم خصوصی و استقلا ل در زندگی مشترک را درک می‌کند.
* از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج مسئولیت پذیر بودن است. او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی‌هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. همسر می‌تواند بزرگ‌ترین بخش این شادی باشید، اما تمام آن نه.
* همسر ایده آل از شما حمایت می‌کند. از موفقیت شما نمی‌ترسد و همیشه بهترین شما را می‌خواهد.
* از خصوصیات دختر خوب برای ازدواج رسیدن به خودآگاهی و توانایی در عذرخواهی است. فردی که به خودآگاهی رسیده باشد، از گفتن «ببخشید» در زمان‌هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی‌هراسد.
* او هیچ گاه به شما دروغ نمی‌گوید. صادقانه رفتار می‌کند و اهل بازی‌های روانی در روابط نیست.
 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.