آنچه ترافیک تهران با روح و روان مردم می کند

آنچه ترافیک تهران با روح و روان مردم می کند

دنیای قلم -سوده نجف عضو هیئت رئیسه شورای شهر  تهران در تذکر پیش از دستور خود در شصت‌و‌نهمین جلسه امروز شورای شهر تهران در خصوص ترافیک مستمر شهر در تذکری گفت: ترافیک تهران به یک معضل اجتماعی فرهنگی تبدیل شده و‌ نیازمند یک جراحی است.

وی‌ با بیان اینکه تهران با داشتن ساخته‌های فرهنگی متعدد ام‌القرای جهان اسلام است عنوان کرد: اما متاسفانه امروز فقط با دو شاخص ترافیک و آلودگی هوا در دنیا شناخته می‌شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر  با تاکید‌بر اینکه معضل ترافیک تهران نیازمند حل بحران است ادامه داد: رفع این بحران صرفا محدود محدود به شهرداری تهران نیست بلکه نیازمند مساعدت هیئت دولت، نمایندگان مجلس، شهردار و حتی فراجا است

نجفی با اشاره به اینکه شورای عالی ترافیک اقدامات زیادی را در این خصوص انجام داده است اما کفایت نمی‌کند، بیان کرد: با توجه به بازدید که از مناطق داریم رفع معضل ترافیک خواسته همه شهروندان است.

 

این عضو شورای شهر ادامه داد: در گذشته پیک‌های ترافیک شهر تهران ۵ ساعت بود اما امروز به ۹تا ۱۰ ساعت هم در بازه‌های زمانی مختلف افزایش پیدا کرده است.

وی‌همچنین با تاکید بر اینکه بحران ترافیک مشکلات روحی را هم برای شهروندان به دنبال خواهد داشت، گفت: رئیس جمهور باید پیگیر فراهم کردن واگن‌های مترو و اتوبوس‌های جدید باشد چراکه دولت نیز در این خصوص وظایفی را به عهده دارد و باید به آن عمل کند.

 

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهروندان نسبت به خرابی پله‌برقی‌های برخی ایستگاه های مترو شکایت دارند عنوان کرد: این مشکل سختی‌های‌هایی را برای گروه‌های خاص از جمله سالمندان و معلولان ایجاد کرده است که باید به آن رسیدگی شود.

وی همچنین در خصوص رسیدگی به وضعیت نظافت عمومی ایستگاه‌های مترو و همچین استفاده از ماسک شهروندان در اماکن عمومی تذکر داد.

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.