کلاهبرداری میلیاردی از خیرین

کلاهبرداری میلیاردی از خیرین

شهروندان توجه داشته باشند به هیچ عنوان با مراجعین با عناوین مختلف اعم از موسسات خیریه جعلی همکاری نکرده و فریب آنان را نخورند.

دنیای قلم -رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری خانمی که به بهانه کمک به مستضعفین از خیرین و خصوصا افراد کهنسالان 15 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. 
 
سرهنگ  جلیل موقوفه ای گفت:  تعدادی از شهروندان به کلانتری 163 ولنجک، تماس و با طرح شکایت مشابهی  اظهار داشتند،  خانمی  به آنان مراجعه و با نشان دادن کارتی مدعی شده است که  از کارشناسان  موسسه خیریه است و تقاضای مبالغی وجه برای کمک به مستضعفان کرده است ولی رفتار وی به نظر مشکوک می باشد. 
وی با اشاره به اینکه در بررسی های پلیسی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی شد ، افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات ماموران به دست آوردند متهم پس از این که  مطلع شده است توسط پلیس تحت پیگرد است از مخفیگاهش گریخته است.
رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: با رسیدگی قضائی مشخص شد که متهم 15 میلیارد ریال از شهروندان  کلاهبرداری کرده است.
 این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تیم عملیات واحد محکومین متواری پلیس پیشگیری پس از چند عملیات پلیسی مخفیگاه متهم را در شرق تهران  شناسایی کرده  و تردد متهم  تحت کنترل در آوردند، افزود: در یک عملیات پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای  تحمل کیفر در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
سرهنگ موقوفه ای با بیان اینکه شهروندان توجه داشته باشند به هیچ عنوان با مراجعین با عناوین مختلف اعم از موسسات خیریه جعلی همکاری نکرده و فریب آنان را نخورند، در پایان خاطرنشان کرد: هر گونه انجام اعمال نیکوکاری و خیرانه را در موسسات معتبر و مراکز دولتی  انجام دهند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.