رازهای تازه از خانه وحشت

رازهای تازه از خانه وحشت

والدین 2دختری که در خانه وحشت زندانی بودند می‌گویند که در همه این مدت در جست‌وجوی دخترشان بوده‌اند.

دنیای قلم -تحقیقات در پرونده خانه وحشت با شناسایی خانواده 2دختر نجات‌یافته وارد مرحله‌ای تازه شده است. آنها می‌گویند پس از ناپدیدشدن دخترشان ماجرا را به پلیس اطلاع داده و همه این مدت در جست‌و‌جوی دخترانشان بوده و حالا که پی به اسرار ناپدید شدن آنها برده‌اند، دچار شوک بزرگی شده‌اند.
دوشنبه هفته گذشته و پس از افشای اسرار خانه وحشت پایتخت که درآن دختری به قتل رسیده و 2 دختر دیگر مدت  زیادی زندانی بودند، افکار عمومی جامعه با شوکی بزرگ روبه‌رو شد.
متهم اصلی این پرونده جوانی 33ساله به نام سعید است که با معرفی خود به‌عنوان مأمور پلیس دختران فراری را فریب داده و به خانه‌اش در حوالی خیابان قزوین می‌کشاند و به همراه خواهرش آنها را زندانی می‌کرد.
پیدا شدن جسد نایلون پیچ یک دختر در این خانه و نجات 2دختر دیگر که یکی از آنها از 3سال قبل و دیگری از 8ماه قبل در این خانه زندانی بودند، نشان می‌‌داد که پلیس با پرونده‌ای پیچیده و مرموز روبه‌روست و سعید احتمالا علاوه بر دختری که در خانه‌اش کشته شده بود، جنایات دیگری نیز مرتکب شده است.
به همین دلیل سعید و خواهرش با دستور قاضی وهابی، بازپرس دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند تا تمامی ابعاد پنهان این پرونده هولناک روشن شود.
کارآگاهان اما در تازه‌ترین تحقیقات موفق شدند والدین 2 دختری را که از خانه وحشت نجات یافته‌‌اند، شناسایی کنند. دختری که 3سال قبل پا در خانه وحشت گذاشت در حوالی تهرانپارس زندگی می‌کرد.  والدین او می‌گویند که 3سال قبل به پلیس مراجعه و اعلام کرده بودند، دخترشان به طرز مشکوکی ناپدید شده است. دختری که 8‌ماه در کمد زندانی شده و شرایط سختی داشت نیز ساکن منطقه بهارستان اسلامشهر بود. خانواده وی نیز مدعی‌اند 8‌ماه قبل گزارش ناپدید شدن او را به پلیس بهارستان اسلامشهر اعلام کرده بودند. خانواده این دو دختر فراری وقتی متوجه شدند که دخترانشان در همه این مدت در اسارتگاه سعید بودند، دچار شوک شده‌اند و قرار است به‌زودی با دخترانشان ملاقات کنند.

در جست‌وجوی قربانیان


ماموران پلیس در بازرسی از خانه وحشت مدارکی به‌دست آورده‌اند که نشان می‌دهد زنان و دختران دیگری نیز در آنجا زندانی بوده‌اند. ازجمله کارت ملی متعلق به یک زن که مشخص شده صاحب آن زنده است و حالا به دادسرای جنایی تهران احضار شده است.
از سوی دیگر 2 دختر نجات یافته در تحقیقات گفته‌اند در مدتی که در خانه سعید زندانی بودند، شاهد ورود تعدادی زن و دختر دیگر به آنجا بوده‌اند که برخی از آنها موفق به فرار شدند. یکی از آنها زنی بود که همسرش او را نجات داد. وی اهل شهرستان شاهرود بود که به همراه فرزند خردسالش به تهران آمده و از آنجا که مدارک هویتی همراهش نبود پس از آشنایی با سعید پا به خانه وحشت گذاشته بود. آنطور که مشخص شده زن جوان قبل از ورود به خانه سعید تلفنی با همسرش تماس گرفته و به او اطلاع داده بود که قرار است به خانه مردی جوان که ظاهرا پلیس است، برود. همین موجب شده بود که شوهرش چند روز بعد به خانه سعید برود و همسرش را نجات بدهد، اما نکته عجیب ماجرا این است که به چه دلیل این زوج اسرار خانه وحشت را فاش نکردند. به همین دلیل بازپرس جنایی دستور احضار این زن به دادسرا و انجام تحقیقات از او را صادر کرده تا ابعاد پنهان این ماجرای عجیب آشکار شود.

مقتول لهجه داشت


در خانه وحشت جسد دختری کشف شده که حدود 4‌ماه از مرگش می‌گذشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که وی توسط سعید به قتل رسیده است. متهم اما این اتهام را انکار می‌کند. او می‌گوید که مقتول توسط دختران دیگر کشته شده است. یکی از معماهای پرونده، هویت مقتول و نحوه قتل اوست. به‌دلیل فساد نعشی و گذشت زمان زیادی از جنایت، هنوز علت اصلی مرگ مشخص نیست، اما دختران نجات یافته می‌گویند که مقتول لهجه مشهدی داشته و آنطور که صحبت‌های او را از پشت در یا داخل کمد شنیده‌اند، متوجه شدند که او از خانه‌اش در مشهد فرار کرده و به تهران آمده بود. با این اطلاعات، قاضی پرونده دستور داده تا پرونده دختران و زنان گمشده در خراسان رضوی بررسی تا شاید از این طریق هویت مقتول شناسایی شود. تحقیقات از سعید همچنان ادامه دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که او در پرونده قبلی‌اش در سال 93که در آن باعث مرگ یک دختر فراری شده و دادگاه این قتل را شبه‌عمد تشخیص داده بود، به پرداخت 220میلیون دیه محکوم شده بود و ماهانه 500هزار تا یک میلیون تومان بابت آن می‌پرداخته است. اما به‌گفته خودش با مشکلات مالی روبه‌رو شده و توانایی پرداخت مابقی دیه را نداشته است. تحقیقات گسترده در این پرونده از سوی بازپرس جنایی و کارآگاهان پلیس همچنان ادامه دارد.


منبع: همشهری
 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.