نقشه سیاه قاضی قلابی برای 12زن

نقشه سیاه قاضی قلابی برای 12زن

جرائم این قاضی قلابی با نام مستعار سیدمحمد مهدی خوانساری، کلاهبرداری به مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان، غصب عنوان قاضی دادگاه، جعل سند، استفاده از کارت جعلی قوه قضاییه، تشویق به فساد و فحشا و فراهم کردن موجبات آن است.

دنیای قلم -
قاضی قلابی که با وعده‌های مختلف از افراد زیادی کلاهبرداری کرده بود 12زن را نیز فریب داد تا از شوهران‌شان جدا شوند و با او رابطه داشته باشند اما سرانجام دستگیر و پس از محاکمه با حکم سنگینی از سوی دادگاه مواجه شد.
رسیدگی به این پرونده از چندی قبل به‌دنبال شکایت چند نفر در دستور کار حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در قم قرار گرفت. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد مردی با مدارک جعلی خودش را قاضی معرفی کرده و از شهروندان کلاهبرداری می‌کند. مرد شیاد با وعده واهی پرداخت وام از طرف بنیاد شهید شهروندان را فریب می‌داد و از آنها چک و سفته می‌گرفت اما در عین حال می‌گفت باید اول مبلغی را به‌حساب او واریز کنند. او از این طریق توانست دست‌کم 14نفر را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کند. اما این همه جرائم قاضی قلابی نبود.


افشای جرایم سیاه


وقتی تحقیقات در این پرونده ادامه پیدا کرد معلوم شد که متهم نقشه‌های شوم دیگری نیز دارد و تلاش کرده تا 12زن را وادار به جدا شدن از شوهران‌شان کند تا با او ارتباط داشته باشند. در این شرایط بود که با حکم قضایی تصویر چهره بدون پوشش متهم منتشر و سرانجام وی دستگیر شد. همه شواهد و مدارک ازجمله مدارک جعلی کشف شده از متهم، همچنین اظهارات شاکیان علیه او بود. در این شرایط بود که پرونده اتهامی وی با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.
حجت‌الاسلام حسن غریب، دادستان عمومی و انقلاب قم در این‌باره گفت: جرائم این قاضی قلابی با نام مستعار سیدمحمد مهدی خوانساری، کلاهبرداری به مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان، غصب عنوان قاضی دادگاه، جعل سند، استفاده از کارت جعلی قوه قضاییه، تشویق به فساد و فحشا و فراهم کردن موجبات آن است.
وی در ادامه گفت: پس از شکایت‌های متعدد و رصد اطلاعاتی ضابطان حفاظت اطلاعات و با وصول شکایت‌های مردمی متهم بازداشت شد. متهم به بهانه پرداخت وام بنیاد شهید از 14نفر مبلغ 107میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود و با وعده‌های واهی اقدام به تشویق زنان متعددی برای گرفتن طلاق از شوهرانشان با هدف برقراری رابطه با خود به بهانه ازدواج کرده بود.
دادستان قم در ادامه گفت: متهم پس از محاکمه به رد مال مبالغ کلاهبرداری شده به شاکیان، پرداخت جزای نقدی به میزان مبلغ کلاهبرداری شده در حق دولت، تحمل ۱۰ سال حبس و ۲سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. وی ادامه داد: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را برای پیگیری‌های قضایی به ستاد خبری حفاظت اطلاعات دادگستری استان به شماره ۱۵۸۰ گزارش کنند.


منبع: هشمهری

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.