ترافیک به خط ویژه در تهران رسید

ترافیک به خط ویژه در تهران رسید

حبیب کاشانی: متأسفانه مردم تهران زمانی هم که از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند در ترافیک می‌مانند چرا که تعداد زیادی از خودرو از خطوط ویژه عبور می‌کنند.

دنیای قلم -عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد ازترافیک در خط ویژه گفت: پلیس اعلام کند که مجوز ورود به این خط به چه کسانی داده شده و چرا شهروندان باید علیرغم استفاده از حمل و نقل عمومی در ترافیک بمانند.

حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر با اشاره به حضور سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در صحن شورای شهر اظهار داشت:‌پلیس راهور کاملا با شورا ارتباط کاری دارد و این نوع رابطه از نوع صفر تا 100 است و موضوعات مختلف را از جملهم  زیرساخت‌ها در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نیاز راهکارهای میان‌مدت به غیر از راهکارهای دیگر برای رفع معضل ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت نیاز داریم، گفت: من به شخصه زمانی که از شورا می‌خواهم به سمت طرشت تردد کنم 45 دقیقه در ترافیک می‌مانم در حالی که وجود چراغ قرمز و مأمور راهنمایی و رانندگی در کاهش بسیار مؤثر است.

کاشانی با تأکید بر اینکه بازنگری نقاط ترافیکی بسیار حائز اهمیت است و ضرورت دارد گفت: آموزش نیز برای کاهش ترافیک مورد غفلت واقع شده و باید هر چه بیشتر به این مسأله توجه شود.

وی ضمن انتقاد از عبور تعداد زیادی خودرو که چراغ led دارد و وارد خط ویژه می‌شود گفت: متأسفانه مردم تهران زمانی هم که از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند در ترافیک می‌مانند چرا که تعداد زیادی از خودرو از خطوط ویژه عبور می‌کنند.

عضو شورای شهر تهران گفت:‌اعضای شورای شهر مجوز عبور از خط ویژه را ندارند در گذشته یکسال این مجوز داده شد و سرانجام برچیده شد اکنون پلیس به ما اعلام کند که چه کسانی از این خط عبور می‌کنند که این مسیر شلوغ شده است.

کاشانی تأکید کرد: مجوز ورود به خط ویژه باید محدود و از ورود بدون مجوز نیز خودداری و برخورد قانونی کرد.

منبع: فارس
 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.